Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Praca naukowa

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: WT-S3-Teps-PNIV
Kod Erasmus / ISCED: (brak danych) / (brak danych)
Nazwa przedmiotu: Praca naukowa
Jednostka: Wydział Teologiczny
Grupy:
Punkty ECTS i inne: (brak) Podstawowe informacje o zasadach przyporządkowania punktów ECTS:
  • roczny wymiar godzinowy nakładu pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się dla danego etapu studiów wynosi 1500-1800 h, co odpowiada 60 ECTS;
  • tygodniowy wymiar godzinowy nakładu pracy studenta wynosi 45 h;
  • 1 punkt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy studenta potrzebnej do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się;
  • tygodniowy nakład pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się pozwala uzyskać 1,5 ECTS;
  • nakład pracy potrzebny do zaliczenia przedmiotu, któremu przypisano 3 ECTS, stanowi 10% semestralnego obciążenia studenta.

zobacz reguły punktacji
Język prowadzenia: (brak danych)
Rodzaj przedmiotu:

obowiązkowe

Tryb prowadzenia:

mieszany: w sali i zdalnie

Skrócony opis:

Celem przedmiotu jest opracowanie w porozumieniu z promotorem koncepcji pracy doktorskiej i harmonogramu badań oraz innych czynności związanych z przygotowaniem dysertacji.

Pełny opis:

Na podstawie własnych zainteresowań naukowych doktorant w porozumieniu z promotorem specjalizującym się w danej subdyscyplinie teologicznej definiuje problem badawczy, pytania oraz hipotezy badawcze, opracowuje koncepcję pracy naukowej, dobiera odpowiednią metodologię, wykorzystując widzę dotyczącą najnowszych osiągnięć w zakresie nauk teologicznych dokonuje krytycznego przeglądu istniejącej literatury oraz stanu badań, ustala harmonogram badań własnych oraz prac i działań niezbędnych do otwarcia postępowania doktorskiego (udział w konferencjach, publikacje).

Efekty uczenia się:

Wiedza

K_W01 – doktorant w stopniu zaawansowanym zna i rozumie światowy dorobek teoretyczny w zakresie wybranej subdyscypliny teologicznej, umożliwiający krytyczną rewizję istniejących paradygmatów.

K_W04 – doktorant zna metody badań stosowanych w teologii, szczególnie z zakresu gromadzenia, analizy oraz interpretacji danych w zakresie różnych subdyscyplin teologicznych.

Umiejętności:

K_U01 – doktorant potrafi wykorzystywać wiedzę z zakresu teologii do twórczego identyfikowania, formułowania i innowacyjnego rozwiązywania złożonych problemów, przede wszystkim w ramach wykonywania zadań o charakterze badawczym, w szczególności: (1) definiować cel i przedmiot badań, formułować problem i hipotezę badawczą; (2) prawidłowo dobierać oraz stosować metody i narzędzia badawcze, a także twórczo je rozwijać; (3) krytycznie analizować i interpretować wyniki badań swoich i innych.

K_U02 – doktorant potrafi upowszechniać wyniki własnych oraz cudzych badań, uczestniczyć w dyskursie naukowym, w tym inicjować debatę z zakresu konkretnej subdyscypliny teologicznej.

K_U05 – doktorant potrafi samodzielnie planować i działać na rzecz własnego rozwoju zawodowego szczególnie w zakresie przedsięwzięć badawczych.

Kompetencje społeczne:

K_K01 – doktorant jest gotów do uznawania i promowania znaczenia wiedzy naukowej w rozwiązywaniu problemów poznawczych i praktycznych.

K_K02 – doktorant jest gotów do krytycznej oceny dorobku uprawianej subdyscypliny teologicznej oraz własnego wkładu w jej rozwój.

K_K05 – doktorant przestrzega standardy naukowe i zasady etyki pracy naukowej; jest gotów do systematycznego doskonalenia swoich kompetencji naukowych.

Metody i kryteria oceniania:

Zaliczenie i ocena dokonywane są w oparciu o osiągnięcia naukowe doktoranta przedstawiane promotorowi. W osiągnięciach uwzględniane są postępy w badaniach i pracy nad dysertacją, aktywność publicystyczna oraz konferencyjna doktoranta.

Przedmiot nie jest oferowany w żadnym z aktualnych cykli dydaktycznych.
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie.
ul. Broniewskiego 48
01-771 Warszawa
tel: +48 22 831 95 97 https://chat.edu.pl/
kontakt deklaracja dostępności mapa serwisu USOSweb 7.1.0.0-7 (2024-10-21)