Chrześcijańska Akademia Teologiczna - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
katalog przedmiotów - pomoc

Dyżur psychologa

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: 0000-D2 Kod Erasmus / ISCED: (brak danych) / (brak danych)
Nazwa przedmiotu: Dyżur psychologa
Jednostka: Wydział Nauk Społecznych
Grupy:
Punkty ECTS i inne: 2.00
Język prowadzenia: (brak danych)
Założenia (opisowo):

DYŻUR PSYCHOLOGICZNY W AKADEMICKIM PORADNICTWIE PSYCHOLOGICZNYM CHAT, Z UWAGI NA OGŁOSZONY W POLSCE STAN EPIDEMII, REALIZOWANY JEST W SPOSÓB ZDALNY - należy kontaktować się z psycholog Joanną Lewczuk drogą mailową (j.lewczuk@chat.edu.pl). Po uprzednim kontakcie mailowym dyżur telefoniczny odbywa się w każdy piątek w godz. 10.00 - 11.00.


KOMUNIKATY:


1)

Drodzy Studenci!

Wiem, że w obecnej, niecodziennej sytuacji, możecie czuć się zdezorientowani i zaniepokojeni. To naturalne, sytuacja jest szczególna i większość ludzi w tym czasie może odczuwać niepokój. Zachęcam Was do dbania o siebie: słuchajcie ulubionej muzyki, czytajcie książki lub róbcie inne rzeczy, które możecie zrobić i które sprawiają Wam przyjemność.

A jeśli ktoś potrzebuje porozmawiać - możecie napisać do mnie wiadomość (j.lewczuk@chat.edu.pl), znajdziemy sposób wsparcia na odległość (np. umówimy się na rozmowę telefoniczną)! Zatem dyżur psychologiczny (dotyczący różnych spraw) jest dla Was kontynuowany, tylko przybiera formę zdalną.

Pozdrawiam Was ciepło!

Joanna Lewczuk.


2)

Drogi Studencie. Już dość długo siedzisz w domu. Zastanów się czy ktoś z Twojej grupy nie został sam, wykluczony z komunikacji grupowej, być może potrzebujący pomocy w zdalnej realizacji studiów, z ograniczonym dostępem do Internetu czy komputera lub po prostu osamotniony. Sprawdź czy nikogo nie brakuje w grupowych komunikatorach. Napisz, zadzwoń, dodaj do grupy …. zatroszczcie się o siebie nawzajem. To zadanie jest ważniejsze od wszystkich innych z dnia dzisiejszego, dlatego jest w formie pojedynczej skierowane do Ciebie, a nie tylko do Was! Nie licz na to, że kolega się tym zajmie. Zrób to sam!


3)

jjj


4)

Kierownik Poradni Rodzinnej Powiślańskiej Fundacji Społecznej informuje, że Poradnia działa zdalnie świadcząc bezpłatne konsultacje i pomoc psychologiczną w czasie pandemii. Poradnia specjalizuje się w pracy z dziećmi i młodzieżą. Rodzice mogą otrzymać wsparcie w sprawie problemów wychowawczych, radzenia sobie ze stresem, problemów z używkami, przemocy w rodzinie, depresji, zaburzeń odżywiania czy stanów lekowych.


Osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny: 22 622 99 09 (od poniedziałku do piątku w godzinach 11- 19) lub mailowy: mpu@pfs.pl


Poradnia dba, aby w nawiązywaniu kontaktu zdalnego forma spotkań była jak najbardziej dostosowana do potrzeb i możliwości osób zgłaszających się. Poradnia pracujemy przez telefon oraz różnego rodzaju komunikatory internetowe.Tryb prowadzenia:

w sali

Pełny opis:

PRZYDATNE PODCZAS KWARANTANNY LINKI:

1)

"Listy do kwarantanny" – to jedna z inicjatyw psychologów z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, skierowana do wszystkich, dla których społeczna kwarantanna jest bardzo trudnym doświadczeniem.

Dzięki akcji każdy może opisać swoje przeżycia i się nimi podzielić.

Listy można słać na adres specjalnej skrzynki

droga.kwarantanno@apple.phils.uj.edu.pl

lub przez formularz, do którego link dostępny jest pod adresem https://psychologia.uj.edu.pl/kwarantanna/listy-do-kwarantanny.

więcej na:

https://psychologia.uj.edu.pl/kwarantanna/listy-do-kwarantanny

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C81773%2Clisty-do-kwarantanny-akcja-psychologow-z-uniwersytetu-jagiellonskiego.html

2)

PORADNIK dla osób doświadczających PRZEMOCY domowej w epidemii koronawirusa:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3188645651153641&id=829430143741882

3)

Odsyłam do przeczytania tekstu na temat reakcji psychicznej na obecną pandemię:

https://agatakomorowska.pl/koronawirus-i-5-etapow-zaloby/

4)

Radzenia sobie z kryzysem: https://www.metis.pl/content/view/3380/105/

5)

Spis ogólnopolskich telefonów i miejsc pomocowych (aktualizowany na bieżąco):

https://www.porozmawiajmy.edu.pl/czytelnia/pomoc-bez-wychodzenia-z-domu

Zajęcia w cyklu "Semestr letni 2019/2020" (zakończony)

Okres: 2020-02-24 - 2020-06-27
Wybrany podział planu:


powiększ
zobacz plan zajęć
Typ zajęć: Ćwiczenia, 15 godzin więcej informacji
Koordynatorzy: Joanna Lewczuk
Prowadzący grup: Joanna Lewczuk
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Zaliczenie na ocenę
Rodzaj przedmiotu:

fakultatywne

Tryb prowadzenia:

w sali

Skrócony opis:

Dyżur psychologiczny w semestrze letnim roku akad. 2019/20 ma formę zdalną - kontakt przez e-mail: j.lewczuk@chat.edu.pl

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Chrześcijańska Akademia Teologiczna.